Ekonomi

Öncüpınar’da 25 milyon lira değerinde ilaç ve kaçak eşya ele geçirildi

Öncüpınar’da 25 milyon lira değerinde ilaç ve kaçak eşya ele geçirildi

TİCARET Bakanlığı, Öncüpınar Gümrük Kapısı’nda bir tırın aranması sırasında; 25 milyon TL değerinde uyuşturucu ve kimyasalın yanı sıra kamera, drone, cep telefonu gibi elektronik eşyalara da el konulduğunu açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Kilis’te Öncüpınar Gümrük Kapısı’nda çalışma yapan ekipler, Suriye’den ayrılmak üzere Türkiye’den gümrük kapısına gelen TIR’ın röntgen taramasında şüpheli yoğunlukla karşılaştı. Fiziki aramada gümrük idaresine beyan edilen 2 bin 400 konteyner kullanılmış plastik kutuya gizlenmiş 266 bin 723 ilaç, yaklaşık 280 litre dietil eter türü kimyasal madde, dron ve kameraların da aralarında bulunduğu 30 elektronik eşya ve 16 cep telefonu ele geçirildi. Ele geçirilen kaçak malların toplam değerinin 25 milyon TL olduğu anlaşıldı.

‘GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM’

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Gümrük muhafaza teşkilatımız, kaçak ticaretle mücadelede aktif rol oynayarak, toplum sağlığı ve güvenliğini ön planda tutarak çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Ekiplerimiz operasyon gerçekleştirdi. Öncüpınar Gümrük Kapısı’nda TIR’a karşı saldırıda toplam 25 kişi hayatını kaybetti.” “Milyonlarca TL değerinde ilaç ve kimyasalın yanı sıra kamera, drone, cep telefonu gibi elektronik eşyalara el koydular. Operasyonu gerçekleştiren meslektaşlarımızı canı gönülden kutluyorum” dedi.

kadirlihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu