Haber

Evinizi satmadan önce bu haberi mutlaka okuyun! Bakan Yardımcısı Gürcan Açıkladı: 349 Bin Lira Ceza

Kiracılar ile ev sahipleri arasındaki anlaşmazlıklar her geçen gün yoğunlaşırken, bazı ev sahipleri de evlerini değerinin çok üstüne satarak piyasada manipülasyona neden oldu. Ticaret Bakanlığı bu gidişata ‘dur’ demek için harekete geçtiklerini duyurdu.

Pandemi sonrası konut fiyatlarında yaşanan artış ikinci el piyasasını da etkiledi.

Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, sosyal medya hesabından konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı.

Bakan Gürcan’ın açıklaması şu şekilde: ”İkinci el daireleri piyasa gerçekleriyle örtüşmeyen fiyatlarla listeleyerek daire fiyatlarında balon yaratmaya çalışan spekülatörlerle mücadelemiz aralıksız devam ediyor! Bu kapsamda yapılan incelemeler sonucunda ikinci el konut piyasasında fahiş fiyatlar uygulayarak spekülasyon yapan bir kişiye 349 bin TL idari para cezası uygulanırken, bu işlemi gerçekleştirenlere ise idari yaptırımlar uygulanmaya devam edilecek. Piyasa dengesini bozacak faaliyetlerde bulunuyor. “Devam edeceğiz.”

Ticaret Bakanlığı, kişinin kimliğinin gizlenerek reklam sitelerinde reklam yayınlanmasının engellenmesi amacıyla, kişinin kendisine, eşine, birinci ve ikinci derece kan hısımlarına veya başkasına ait olmayan gayrimenkul veya taşıtları ilan etmesinin yasaklanmasına karar verdi. sahibi tarafından yetkilendirilmemiş olup, konuya ilişkin tebliğ Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

haberkure.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu