Haber

Cumhuriyetin 100’üncü yılına Kayseri Talas’tan özel rota

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Talas’ın tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla düzenlenen program ile üniversiteye yeni başlayan öğrenciler, misafir misafirler, okullar, sivil toplum kuruluşları ve çeşitli gruplara yönelik çeşitlemeler yapılıyor.

Üstü açık iki katlı otobüslerle düzenlenen gezi programlarıyla Talas’ın tarihi güzelliklerini barındıran Ali Saip Paşa Caddesi, Sanat Galerisi, Kayadibi Sarnıcı, Yaman Dede Konağı, Kur’an-ı Kerim Sehpası, 100. Yıl Zincidere Mesire Alanı. Yerler yerinde görülerek bilgi verilir.

Program kapsamında ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra depremzedelere yönelik moral gezileri de düzenleniyor.

KIRSAL ÇOCUKLAR HEM EĞLENDİ HEM ÖĞRENDİ

Ayrıca ilçenin kırsal mahallelerinde yaşayan okul çağındaki çocuklara yönelik hem ilçeyi hem de Kayseri’nin değerli tarihi yerlerini kapsayan geziler yapıldı. Kayseri Kalesi ve Selçuklu Medeniyeti Müzesi, Gevher Nesibe Hastanesi, Kayseri Lisesi Milli Meslek Müzesi başta olmak üzere birçok değerli yer ziyaret edildi. Ayrıca Talaslı çocuklar Anadolu Mükemmeliyetler Diyarı’nda hem eğlendi hem de hayvanat bahçesinde dost canlısı arkadaşlarla tanıştı.

bulanikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu