Teknoloji

WhatsApp’a iOS ve Android Arasında Dosya Paylaşımını Çok Kolaylaştıracak Airdrop Benzeri Özellik Geliyor

WhatsApp sık sık yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor. Daha birkaç gün önce kanalları aktaracak bir yeniliğin geleceğini gördük. Geçtiğimiz hafta yeni metin formatlarının yolda olduğu ortaya çıktı.

Artık platformun tüm kullanıcıları mutlu edebilecek bir özellik getireceği fark edildi. Her zamanki gibi bu özellik WABetaInfo tarafından fark edildi. Airdrop gibi bir işlevmal sahibi.

Telefonunuzu sallayarak dosyalarınızı yakındaki WhatsApp kullanıcılarıyla kolayca paylaşabileceksiniz.

WhatsApp’ın yeni özelliği şu an geliştirme aşamasında. Ancak ekran görüntüleri bize bunun nasıl çalışacağına dair bir fikir veriyor. İddia edebileceğiniz gibi belgeleri yakındaki kullanıcılarla paylaşın sağlayacak. İki cihaz arasındaki mesafenin ne kadar olacağını bilmiyoruz.

Ayrıca özellik telefonları sallamak İşe yarayacak gibi görünüyor. WhatsApp, alıcının uygulamayı açıp telefonunu sallayarak paylaşım isteğini görebildiğini belirtti. Ayrıca paylaşımlarınız uçtan uca şifrelemeyle korunacakda görülüyor.

Özellik hakkında bildiğimiz tek şey bu. Ne zaman yayınlanacağı ya da aynı anda kaç belgenin paylaşılabileceği gibi bilgiler henüz mevcut değil. Detayları öğrenmek için beklememiz gerekecek. Belge paylaşımı henüz beta testine bile girmedi. Dolayısıyla daha önümüzde uzun bir zaman olduğunu söyleyebiliriz.

Bilindiği üzere iOS’ta Aidrop, Android’de Yakındakilerle Paylaş veya Hızlı Paylaş gibi özelliklerle belgeler paylaşılabiliyor. Ancak Apple cihazları ile Android arasında belge aktarımı o kadar da kolay olmadı. WhatsApp’ın yeni özelliği bunlara alternatif olabilir. bu da 2 milyardan fazla WhatsApp kullanıcısı için platformlar arası kolay paylaşımDemek ki bunu yapabiliyor.

haber-yerkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu