Ekonomi

TBMM 28. Yasama Dönemi başladı

28. Dönem Milletvekili Seçimlerinin ardından milletvekilleri 28. Dönem 1. Yasama Yılı açılışında yemin edecek. Süreksiz lider Devlet Bahçeli’nin moderatörlüğünde düzenlenen oturuma Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılıyor.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) milletvekili genel seçiminin kesin sonuçlarını açıklamasının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu, TBMM İçtüzüğü gereğince saat 14.00’te çağrısız olarak toplandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen törene de katılıyor. TBMM’ye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören nöbetçilerini selamlayarak TBMM Genel Kurulu’na geçti.

Oturumu Bahçeli yönetiyor

Yeni yasama döneminin ilk oturumunda milletvekilleri yemin edecek.

MHP Genel Başkanı ve Osmaniye Milletvekili Devlet Bahçeli, Türkiye Büyük Millet Meclisi Daimi Başkanı olarak Genel Kurulun ilk toplantısına en yaşlı üye olarak başkanlık edecek.

Açılış konuşmasını Bahçeli yaptı.

TBMM’nin yeni yasama döneminin açılışında konuşan Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da genel kurulda olduğunu belirterek kendisini “Hoş geldiniz” diyerek karşıladı. Meclisteki AK Parti ve MHP milletvekilleri de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı alkışladı.

Milletvekillerinin yemini

Milletvekilleri, Anayasa’da “Devletin varlığını ve bağımsızlığını, vatan ve milletin ayrılmaz bütünlüğünü, milletin kayıtsız şartsız egemenliğini koruyacağım; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik değerlere bağlı kalacağıma” karar verdiler. Cumhuriyet ve Atatürk ilke ve inkılapları; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma.” Herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden hak ve adalet anlayışıyla istifade etmesi ülküsünden ayrılmayacağıma, büyük Türk milleti önünde şeref ve faziletim üzerine and içerek göreve başlayacaklardır. Anayasaya bağlılıktan sapmamak.

yuregirhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu