Ekonomi

Lockheed Martin Beklenen Kazanç ve Gelirleri Aştı

Lockheed Martin ortalama fayda ve satış taleplerini aşıyor

Lockheed Martin (LMT) hisseleri, şirketin kar ve gelirlere ilişkin ortalama varsayımları aşan son üç aylık kazanç raporunun yayınlanmasının ardından Salı günü piyasa açılışından önce hafif düşüş yaşadı.

Şirket, dördüncü çeyrek için düzeltilmiş hisse başına kazancının 7,90$ olduğunu açıkladı; Bu, finansal analistler tarafından yapılan hisse başına 7,28 dolar varsayımından 0,62 dolar daha yüksek. Çeyrek gelirin 18,87 milyar dolar olarak bildirildiği, iddia edilen ortalama 17,95 milyar doların üzerinde olduğu belirtildi. Şirketin 2023 yılı toplam gelirinin 67,6 milyar dolar olduğu bildirildi.

Şirket ayrıca “160,6 milyar dolar değerinde tarihsel olarak yüksek sipariş birikimi” olduğunu da duyurdu.

Lockheed Martin Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Komitesi Lideri Jim Taiclet, “2023’teki güçlü kapanış ve yıllık sonuçlar, tüm alanlarda savunmaya yönelik kapsamlı gelişmiş teknoloji çözümlerimize yönelik yüksek talebin devam ettiğini gösteriyor” dedi.

Şirket, 2024 mali yılı için hisse başına düzeltilmiş kazancın, 26,62 dolarlık ortalama tahmine kıyasla 25,65 ila 26,35 dolar aralığında olacağını öngörüyor. Şirketin 2024 mali yılı için tahmini gelirinin 68,5 milyar dolar ile 70 milyar dolar arasında olması bekleniyor; bu da 68,65 milyar dolarlık ortalama varsayımın üzerinde.

Bu makale yapay zeka yardımıyla yazılmış, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından doğrulanmıştır. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

narman-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu