Ekonomi

ISIB’den Peru ve Kolombiya’ya Sektörel Ticaret Heyeti Organizasyonu

İklimlendirme Sanayii İhracatçıları Birliği (ISIB), 23-29 Temmuz tarihleri ​​arasında Peru ve Kolombiya’ya Türk ihracatçılarının katılımıyla Sektörel Ticaret Heyeti düzenledi. organizasyona İSİB’i temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Osman Baştaşkatıldı.

Türkiye’den 20 firmanın katıldığı ikili görüşmelere Peru’dan 78, Kolombiya’dan 30 firma katılırken, toplam 351 iş görüşmesi gerçekleştirildi.

Peru’da anlaşmanın yapıldığı otele varış Türkiye Cumhuriyeti Lima Büyükelçisi Serra KaleliTürk firmalarına ve ISIB heyetine başarılar dileyerek, düzenleme akşamı Büyükelçilik konutunda bir araya geldi.  katılımcı firmalarla yemekte bir araya geldi.

Her iki ülkede yapılan ikili görüşmeler Türkiye Cumhuriyeti Peru Ticaret Müşaviri Leyla Uzun Kavşutile Türkiye Cumhuriyeti Kolombiya Ticaret Müşaviri Muhammet Hartavibilgilendirme toplantıları ile açıldı.

Osman Baştaş, ISIB Yönetim Kurulu Üyesi Peru ve Kolombiya’da düzenlenen sektörel ticaret heyetlerinin verimli geçtiğini belirterek, “Türkiye İklimlendirme Dairesi olarak Güney Amerika ülkeleri Peru ve Kolombiya’yı daha sonra büyümemiz ve gelişmemiz gereken pazarlar olarak değerlendiriyoruz. 2022 yılında her iki ülkenin iklimlendirme branşlarının toplam ithalatı 3 milyar dolara ulaştı. Sektörümüzün bu büyüklükten alacağı payı artırmak için her iki ülkeye de ticari heyet düzenledik. Bu toplantılarda organizasyonumuza katılan firmalarımızın ihracata dönüşecek pek çok temas kurduğunu gözlemledik. Pazarlama, bağlantı ve eğitim çalışmalarımızla ülkeler ve segmentler arasındaki ilişkilerin daha da yükseleceğini ve ihracat hedeflerimizi daha da yukarılara taşıyacağımızı düşünüyoruz. “

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu