Haber

İmamoğlu: Saatlerce uyumadım!

İSTANBUL (İGFA) –İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yürürken gazetecilerin 45. İstanbul Maratonu gündemine ilişkin sorularını yanıtladı.

“Bugün nasıl bir gün?” sorusunu yanıtlayan Başkan İmamoğlu, “Çok güzel bir gün” diyerek, partisinin ve Cumhuriyetin 100. yılında Ankara’da üstlendiği siyasi sorumluluğun büyük bir onur olduğunu belirtti.

“HİÇBİRİMİZ YERİMİZİN SAHİBİ DEĞİL”

“Sayın Özgür Özel, önemli bir dönemde önemli bir göreve geldi” diyen Önder İmamoğlu, şöyle devam etti: “Hep birlikte hem partimizin, hem de ülkemizin demokrasisinin kazanılması için büyük çaba göstereceğiz. Bir yandan da hazırlıklarımızı yapacağız. Yerel yönetim seçimleri tabii ki partimizde 13 yıldan fazla hizmet edeceğiz.” Sayın Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na da şükranlarımızı sunuyoruz. Kendisine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Ama elbette demokraside, partilerimizde bu vardır. Hiçbirimiz koltuklarımıza sahip değiliz. Ancak ister belediye başkanlığı olsun, ister bir siyasi partinin genel başkanlığı olsun, günü geldiğinde seçimle değişebilir. “Üstelik acıyla karşılanacak bir durum değil. Yaptığınız iş ve hizmetler çok pahalı, aslında kalıyor. Ancak zamanı gelince bunu başkasına devretmek güzel. Bu bağlamda, Çok değerlidir. Türkiye demokrasisi açısından da değerlidir” dedi.

“ANKARA’YA DÖNÜP ANITKABİR’İ ZİYARET EDECEĞİM”

Başkan İmamoğlu, “Uyudun mu?” sorusunu yanıtladı. “Hayır. Uyuyamadım. Muhtemelen bir gün daha uyumayacağım ama sorun değil. Bunu bazen yaşıyoruz. Şunu söyleyeyim, şu anda hiç uyuyamayacakmış gibi çalışma motivasyonum var.” Ankara’ya döneceğim. Fırsat bulursam meclis üyelerimizle birlikte Anıtkabir’i ziyaret edeceğim. Dualarımızı okuyacağız. Atatürk’ümüze şükran duygularımızı ileteceğiz. O’na bıraktığı güzel miraslar için şükran duygularımızı ileteceğiz. Güzel cennet vatan için, İstanbul’un kurtuluşu için, istiklal mücadelemizi kazanmak için aramızdan ayrıldı.Ona layık olmak, milletimize, devletimize, bayrağımıza layık olmak bence en değerli sorumluluğunuzdur. Kamu görevi yapıyorum. Güzel bir gün. 4-5 Kasım benim için çok kıymetli tarihi anlardan biriydi” diye yanıtladı.

“KEMAL KILIÇDAROĞLU PARTİMİZİN BÜYÜĞÜ, BAŞIMIZIN TAÇIDIR”

Gazeteciler, “Başkanla görüşebildiniz mi? Lider İmamoğlu’nun “Gece sonunda mı yoksa bugün mi böyle bir toplantı olacak?” sorusuna yanıt aşağıdaki gibiydi:

“Dün gece onu aradım. Daha sonra yüz yüze konuşup küçük bir değerlendirme yaptık. Bugün konsey görevim bittiğinde onu arayacağım. Tabii ki af dileyeceğiz. Bundan sonra elbette tartışmalarımız devam edecek. Partimizin büyüğüdür. Başımızın tacıdır. Diğer liderlerimizle de zaman zaman bir araya gelerek sohbet ederken, muhtemelen Genel Başkanımız Özgür Özel başta olmak üzere hepimiz onların her konuda ve birçok konudaki tecrübelerinden faydalanacağız. Onlara sağlık diliyorum. Allah ona sağlık sıhhat versin. Çok yaşasın. Umarım çok keyifli anlarda tekrar buluşuruz” dedi.

habersariyer.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu