Haber

Finlandiya, Rusya sınırına tel örgü örmeye başladı

Finlandiya Sınır Muhafızları, Finlandiya’nın Rusya sınırına tel örgü örmeye başladıklarını dün duyurdu. İmatra sınır kapısında dün başlayan çalışmanın pilotajlı olacağı belirtildi.

Finlandiya Sınır Muhafızları geçen yıl Rusya ile ülkenin doğu ucuna tel örgü yapılmasının planlandığını açıklamış ve tel örgünün büyük bölümünün sınır için öncelikli alan olan güneydoğu sınırında yer alacağını belirtmişti. gözetim. Yetkililer dün yaptığı açıklamada, Finlandiya-Rusya sınırında sınır geçiş noktaları ve değerli olarak sınıflandırılan diğer alanlara tel örgü dikilmeye başlandığını dün duyurdu.

Pilot uygulamanın Pelkola kentindeki İmatra sınır kapısından başlatıldığı, tel örgülerin yanına yol yapılacağı, yol ile çitin ortasına 10 metrelik gözetleme alanı yapılacağı kaydedildi. . Değerli alanlara aydınlatma ve hoparlör konulacağı belirtildi. ve değerli olarak sınıflandırılan diğer alanlar. Finansman, yaklaşık 70 kilometrelik bir bariyer çitinin planlanması ve inşası için kullanılacaktır. Bunun 55 kilometresi Güneydoğu Finlandiya, yedi kilometresi Kuzey Karelya ve beş kilometresi Kainuu ve Lapland için planlanıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu