Ekonomi

Evercore, Apple Vision Pro’ya İlk İlginin Yüksek Olduğunu Bildirdi

Evercore ISI analistleri Apple’ın (NASDAQ: AAPL) Vision Pro kulaklığını satın aldıktan sonra iyimserliklerini dile getirerek, cihaza ilk başta güçlü bir talep olduğunu belirttiler.

Ürünün Pasifik Saati ile sabah 5’te piyasaya sürülme tarihi olmasına rağmen mağazadan teslim alma tarihi, 256 GB’lık sürüm için orijinal 4 Şubat tarihinden hızla 14 Şubat’a ertelenen bir tarihe dönüştü. Daha pahalı olan 1 TB sürümün seçilmesi 5 Şubat’ta teslimat garantisi verildi. Bir saat içindeki tahmini teslimat sürelerinin 1 Mart ile 8 Mart arasına düşürülmesi, cihaza olan talebin yüksek olduğunu gösteriyor.

“Bizim yorumumuz, Apple’ın muhtemelen birinci yıl için muhafazakar bir üretim planına sahip olduğunu kabul ederken, bunun ürüne olan başlangıçtaki ilginin güçlü olduğunu yansıttığı yönünde. Apple’ın 2024’te 400.000 ila 1.000.000 adet arasında üretim yapmayı planladığını öngören haberlerle karşılaştık.” söz konusu.

Vision Pro’nun 1 milyon adetlik üretimle yaklaşık 3,5 milyar dolar gelir elde edeceği ve hisse başına kazancı (EPS) yaklaşık 0,05 dolar artıracağı iddia ediliyor. Analistler önümüzdeki beş yılda istikrarlı bir büyüme bekliyor ve gelirin 19 milyar dolara, EPS’nin ise 0,20 dolara çıkacağını tahmin ediyor.

“Beklentimiz Vision Pro’nun da benzer bir modelle karşılaşmasıdır. Bu aşamada Apple’ın ürünü konumlandırmak veya birincil kullanımını tanımlamak için net bir stratejisi olmayabilir. Bu nedenle keşfedip belirlemek için tüketicilere ve geliştiricilere dağıtmayı hedefliyorlar. Kullanım alanları” yorumunu yaptı.

Evercore, AAPL’deki Outperform notunu yeniden doğruladı ve hisse başına 220 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi. Bugün erken saatlerde hisse senedi Evercore’un TAP listesine dahil edildi.

Bu makale yapay zeka teknolojisinin yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

dumlupinar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu