Haber

Bursa Nilüfer’in Özlüce’si sorunlarıyla büyüyor

Esmanur GÜLBAHAR – Ahmet GÜNAY – Herkes Duysun
BURSA (İGFA) –
Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Özlüce Mahallesi sakinleri, Herkes Duysun’un mikrofonuna konuşarak, mahallede altyapı sorunu olduğunu, ATM’nin olmadığını, sağlık ocağı sorunu olduğunu, kapalı pazar yeri olmadığını ve bakım-onarım yaptıklarını söyledi. Özlüce Kilisesi 2 yıldır yapılmadı.

Özlüce Mahallesi’nde yaşayan ve esnaf olarak çalışan çift, internet altyapısında ciddi sorun yaşandığına dikkat çekerek, evde 3 öğrencinin sorun yaşadığını, iş yerlerindeki POS cihazının çalışmadığını vurguladı. Çift, “İnternetin yanı sıra ATM yok. Belediye başkanımız gelip ilgileneceğini söyledi ama bir sonuç çıkmadı. Örneğin bazı öğrenci arkadaşlarımız yemek yedikten sonra hesaplarında 50 TL bulundursalar bize soruyorlar: 100 TL çekip 50 TL’yi nakit iade edebilir misiniz?

Esnaf olarak bazen ATM görevi de yapıyoruz. “Nüfus her geçen gün artıyor ama eski altyapı yeterli değil.” söz konusu.

MUHTEŞEM ADAYI SAZLIK: TÜM SORUNLARI ELE ALABİLECEĞİZ

Özlüce İlçe Muhtarı Adayı Burak Sazlık, “Gençlerle birlikte yola çıktık. Mahallemizde eksiklerin çok olduğunu düşünüyoruz, bu yüzden bu yola çıktık. Altyapı sıkıntımız var, sağlık ocağı sıkıntımız var, kapalı pazar yerimiz yok, çevre düzenlemeleri yetersiz. Mahalle sakinleri olarak bu sorunları yaşıyoruz. “Muhtar olursak bu sorunları çözeriz.” İfadelerini kullandı.

Özlüce’de ikamet ettiğini belirten bir vatandaş ise trafik sorunu, ATM eksikliği, kapalı pazar yeri eksikliği, sağlık ocağı sorunu, kilise sorunu gibi birçok soruna değinerek, “Yaklaşık 2 dönemdir aynı muhtarla devam ediyoruz. Trafik sorunumuz var, ATM sorunumuz var, pazar yeri sorunumuz var, sağlık ocağı sorunumuz var. İsmimiz Özlüce, aslında çok merkezi bir yerdeyiz ama geride kaldık. Burada Özlüce Kilisesi var. Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Başkanı iken bu kilisenin bakım ve onarımını yürüttü. Çok güzel bir kültür konutu olarak kullanılmış ancak daha sonra Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne devredilmiştir. Bakımsızlıktan yarısı yıkıldı. Şimdi yapmaya çalışıyorlar ama yaklaşık iki yıldır bir sonuç alınamıyor. Bunların ortadan kaldırılması ve muhtarın değişmesi gerekiyor.” Şu şekilde konuştu:

MÜHENDİS ADAYI SERTKAYA: HER ŞEY ÖZLÜCE İÇİN…

Özlüce Spor Kulübü Lideri ve Özlüce Mahalle Muhtar Adayı Tayfun Sertkaya şu ifadeleri kullandı:

“Belediye her konuda yardımcı oluyor. Belediye şu anda her şeye yetişemiyor. Nilüfer her geçen gün büyüyor. Bu sene gerçekten çok fazla muhtar adayı vardı. Herkese başarılar diliyorum ama bu işi alacağımı da vurguluyorum. Tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum, her şey Özlüce için…”

haber-gunyuzu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu