Haber

CHP’li İlgezdi, öldürülen müzisyenin ailesini ziyaret etti: Suçlular iktidardan güç alıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Dr. Gamze Akkuş İlgezdi, sokak müzisyeni Cihan Aymaz’ın Kadıköy’de öldürülmesinin ardından ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

İlgezdi, öldürülen müzisyenin ailesinin her zaman yanında olacağını belirterek, “Genç yaşta bir katil tarafından aramızdan alınan Cihan Aymaz’ın ‘şarkı çıkmadı’ bahanesiyle yaslı ailesini ziyaret ettim. bir şarkı çal’. AKP’nin vatandaşlarımıza verdiği geçim savaşında mağlup olan binlerce gençten sadece biriydi. Bu topraklara geri dönelim” dedi.

Müzisyen Onur Şener’in de ekim ayında Ankara’da bir yerde istek çalınmadığı gerekçesiyle öldürüldüğünü hatırlatan Akkuş İlgezdi, “Yaşama değer katan, yaşamı sanatla buluşturan değerli müzisyenlerimiz maalesef önde gelen isimler arasında yer alıyor. hükümet tarafından marjinalize edilen gruplar. Sanatı ve sanatçıyı yok sayan AKP, adaleti de yok ettiği için cezasız kalıyor. Devletten güç alan suçlular ülkemizin gençlerini elmas gibi hiç çekinmeden katledebilirler. Cihan’ın ailesi benden sadece ‘adalet’ istedi. Cihan’ın acılı annesi, babası ve 4 kardeşinin her zaman yanında olacağım.

(HABER MERKEZİ)

haber-aladag.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu