Haber

Samsun’da Yol Yapım Çalışmaları Sürüyor, Atakum İçin FIFA Standartlarında Futbol Sahası Yapılıyor

Samsun’da İlkadım ilçesi Lise Sokak asfaltını yenileyen Büyükşehir Belediyesi (SBB), Atakum ilçesinde de FIFA standartlarında futbol sahası yapıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım Onarım Daire Başkanlığı ekiplerince başlatılan yol yapım, bakım ve yenileme çalışmaları devam ediyor. Ekipler, kırsal mahallelerdeki yol sorununu hızla çözerken, kent merkezindeki cadde ve sokaklarda da gerekli çalışmaları aksatmadan sürdürüyor. İlkadım ilçesinde şehrin en işlek noktalarından biri olan Lise Caddesi’nde yürütülen çalışmalar, araç ve yaya trafiğinin yoğunluğu nedeniyle gece saatlerinde yapıldı. Lise Caddesi’ndeki 800 metre uzunluğundaki yolda asfaltı yenileyen gruplar hummalı bir çalışma yürüttü.

“Ulaştırma altyapısını güçlendiriyoruz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, vatandaşların her türlü talep ve ihtiyaçları doğrultusunda hızla çalıştıklarını belirterek, “Ekiplerimiz şehrin dört bir yanında gece gündüz çalışıyor. Şehrimizin her noktasına hizmet veriyoruz. Kırsal kesimin yanı sıra kent merkezimizde de ulaşım ağımız İlimizde “Ulaşım altyapısını güçlendirmek için ekiplerimiz ile 7/24 sahadayız. Yol sorunu olan tek bir mahalle, cadde, cadde kalmaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Atakum’da yeni sporyatırım

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yeni projesi ile Atakum ilçesi FIFA standartlarında futbol sahasına kavuşuyor. Çobanözü Mahallesi’nde inşa edilen 706 kişilik saha inşaatının yüzde 15’inin tamamlandığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Spor şehri Samsun’a hızla yeni spor yatırımları yapıyoruz. Sahalar, spor tesisleri yapıyoruz. salonları ile sporcularımızı her alanda desteklemeye devam ediyoruz.Samsun’un spordan uzak şehir unvanına katkı sağlamanın gayreti içindeyiz. Atakum ilçemizde inşaatı devam eden Çobanözü Futbol Sahası önem verdiğimiz projelerden biridir. İnşaat çalışmaları geçtiğimiz günlerde başladı. Yüzde 15 fiziki gerçekleşmeye ulaştı. En kısa sürede inşaatı tamamlanarak hizmete açılacak” dedi. – SAMSUN

haber-aladag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu