Ekonomi

NYCB opsiyonları hisse senedi düştükçe düşüş eğilimi görüyor

New York Community Bancorp’un (NYSE:NYCB) opsiyon ticareti, bankanın hisse senedi fiyatlarında devam eden düşüşün ardından Çarşamba günü düşüş eğiliminde bir artış gösterdi. İşlem seansında özellikle Mart ayı ortasında vadesi dolacak 2$ kullanım fiyatlı satım sözleşmelerine yoğun ilgi oldu ve banka hisseleri sabah saatlerinde yaklaşık %13 düşüşle 3,65$’a gerilerken yaklaşık 8.000 sözleşme işlem gördü.

Bankanın hisseleri 30 Ocak’tan bu yana %60’tan fazla değer kaybederek keskin bir düşüş yaşadı. Bu düşüş, New York Community Bancorp’un ticari gayrimenkul segmentindeki potansiyel batık krediler için önemli bir karşılık bildirmesi, üç aylık zarar açıklaması ve temettüsünü azaltmasının ardından geldi. Moody’s, Salı günü bankanın uzun vadeli ve bazı kısa vadeli ihraççı notlarını yatırım yapılabilir seviyeye indirdi.

Interactive Brokers (NASDAQ: IBKR) baş stratejisti Steve Sosnick, durum hakkında yorum yaparak, özellikle krizle karşı karşıya kalan bankaların hızlı çözümü göz önüne alındığında, yatırımcıların bu tür senaryolarda koruma aramasının veya spekülasyon yapmasının alışılmadık bir durum olmadığını belirtti.

Toplam 131.000 New York Community Bancorp sözleşmesi, ticaretin ilk saatinde, ortalama hacmin neredeyse dokuz katı kadar el değiştirdi. Genellikle savunma stratejileri veya düşüş pozisyonları için kullanılan satım opsiyonları, alım opsiyonlarının 2,3’e 1 oranında gerisinde kalıyor.

Yatırımcılar, New York Community Bancorp’un yanı sıra, 30 Ocak’tan bu yana yaklaşık %13 düşüş yaşayan SPDR S&P Regional Banking (NYSE:KRE) ETF’sindeki potansiyel kayıplara karşı yatırımlarını korumaya çalıştı. Ancak ETF opsiyonlarındaki düşüş eğilimi, New York Community Bancorp’a göre daha az belirgindir.

Sosnick, bankaların düşük performans göstermesine ve KRE gibi ETF’lerde ciddi satışlar olmasına rağmen durumun geçen Mart ayında gözlemlenen seviyelere yükselmediğini vurguladı.

Ortex verilerine göre, New York Community Bancorp da dahil olmak üzere ABD bölgesel bankalarından oluşan bir kümeyi hedef alan açığa satış yapanlar, 30 Ocak’tan bu yana kağıt üzerinde yaklaşık 1,37 milyar dolar kar elde etti; New York Community Bancorp bu hisselere yaklaşık 174 milyon dolar yatırım yaptı. katkıda bulundu.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

dortdivanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu