Teknoloji

Netflix, Apple Vision Pro İçin Neden Uygulama Geliştirmediğini Açıkladı

Geçtiğimiz hafta sizlerle paylaştığımız haberde Netflix’in AppleVision Pro Şirkete uygulama geliştirmeyeceğini, mobil uygulamasının uyarlamasını bile teklif etmeyeceğini açıkladığını bildirmiştik. Netflix halihazırda dünyanın en popüler dizi ve film yayın platformu olduğundan Netflix’in bu kararı kısmen soru işaretini de beraberinde getirdi ancak artık resmi bir ilişkimiz var.

Netflix’in eş CEO’su Greg Peters tarafından yapılan açıklamaya göre netflix Vision Pro’yu özel bir uygulama geliştirmeye değmeyecek küçük ölçekli bir ürün olarak görüyor ve Vision Pro’nun Netflix kullanıcıları için çok değerli bir ürün olmadığını düşünüyor. Yani en azından şimdilik durum bu.

“Apple Vision Pro Netflix kullanıcılarının çoğunun ilgisini çekmiyor”

Apple Vision Pro için uygulama geliştirmemelerinin isteksizlikle alakası olmadığını belirten Peters, tam tersine her platformda yer almayı hedeflediklerini ancak bunu yaparken de kararları titizlikle vermeye dikkat ettiklerini söyledi. sadece gerçek Getiri getiren yerlere yatırım yapmaya değer veriyorlarPeters ayrıca Vision Pro için bir uygulama geliştirmekten de bahsetti: İşlerin nereye gideceğini göreceğiz” diyor.

Peters, Apple ile sürekli görüşme halinde olduklarını söylese de Vision Pro’nun şu anda Netflix kullanıcılarının çoğunluğunun ilgisini çekmediğini belirtiyor. Apple’ın Netflix’in bu konuya bakış açısını değiştirip değiştiremeyeceği sorulduğunda Peters, birbirlerine yardım etmek için sık sık Apple ile iletişime geçtiklerini, böylece gelecekte birbirlerine destek olabileceklerini söyledi. Netflix’in Vision Pro’ya gelmesi imkansız değildevletler.

haber-gumushacikoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu