Teknoloji

Kimer Deprem Acil Durumu Nedir? Nasıl kullanılır?

 
Büyük depremin verdiği hasarın ardından yaralarımızı sarmaya devam ederken, aynı zamanda arama kurtarma çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Bu çalışmalara yardımcı olmak herkes gibi bizim de görevimiz. Maddi yardım, mali yardım veya bilgi ve bağlantılarla birçok şekilde katkıda bulunabiliriz. Teknoloji – bağlantı hakkında, Cimer’in deprem acil durum uygulaması kısa bir süre önce devreye alındı. Peki nedir bu uygulama..
 
Kimer deprem uygulaması nedir? Ne için kullanılır?
 
 
 
Bu uygulamaya öncelikle resmi Cimer sitesinden veya cimer uygulamasından giriş yapabilirsiniz. “Başvuru Yap” bölümüne gidip bu bölümdeki “Deprem Acil Durum” kategorisine tıklayarak seçim yapabilir ve gerekli bilgileri doldurabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde depremde yakınlarına ulaşamayan kişiler ihbarda bulunabiliyor ve yetkililere haber verebiliyor.
 
TR Connection Başkanlığı tarafından yayınlanan bir paylaşımla aktif hale getirildiği belirtilen uygulama için şu ifadeler yer alıyor: “Kahramanmaraş Pazarcık’ta meydana gelen depremde devletimiz tüm kurumlarıyla koordineli bir şekilde çalışmaya devam ediyor.
 
CİMER’de “Deprem acil durum” başlığını kullanıma hazır hale getirdik. Tüm vatandaşlarımıza duyurulur. “

haber-ula.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu