Haber

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 49. yıl dönümü Lüleburgaz’da törenle kutlandı

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 49. yıl dönümü nedeniyle Lüleburgaz’da tören düzenlendi.

Yeni tören alanında düzenlenen törene Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Lüleburgaz Temsilcisi Faruk Batı, AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Abdussamed Kayalı, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Fatma Merve Durak, Şehit ve Gazi Ailelerini Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Süleyman Sevinç katıldı.

Tören, dernek temsilcilerinin Atatürk Anıtı’na çelenk koymasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Batı, yaptığı konuşmada, gazi olmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 49. yılını kutladıklarını belirten Batı, 49 yıl önce canlarını ortaya koyarak, fedakarlık ve yiğitlikle savaşarak Türk Devletinin iradesini, kararlılığını ve haklılığını düşmana gösterdiklerini ifade etti.

Kıbrıs şehitlerini rahmetle andıklarını, gazileri minnetle andıklarını belirten Batı, “Sizler 49 yıl önce kahramanca mücadele ederek ve soydaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlayarak Kurucu Başkanı Kıbrıs Türk lideri Rauf Denktaş’ın olduğu KKTC’nin kuruluşunun temel taşları oldunuz. Bundan gurur duyuyoruz. Tüm Kıbrıs Gazilerimizi kahramanlıkları ve yürekleri için canı gönülden kutluyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu