Haber

İYİ Parti’de istifa krizi büyüyor

İYİ Parti Edirne İl Teşkilatı’na yapılan atama nedeniyle Merkez İlçe Başkanı Serpil Balcı Gören ve yönetim kurulu üyeleri ile yaklaşık 150 parti üyesi istifa etti.

İYİ Parti Edirne İl Teşkilatı’nın milletvekili adaylığı için il başkanlığı görevinden istifa eden Serpil Tütüncü’nün yerine parti genel başkanlığı tarafından daha önce kongrede yarışan Alpay Alpagut Engin’in atanmasıyla istifalar geldi. birbiri ardına.

Mevcut İl Yönetimi, parti tüzüğünün İl Başkanlığı koltuğunun boş kalması ve “Yönetim Kurulu üyelerinden herhangi birinin ve parti üyeleri arasından Genel Başkan seçileceği” kararını içeren 26. maddesini hiçe sayıyor. Alpay Alpagut Engin’in genel merkez kararıyla atanmasının ardından yönetim kurulu üyeleri ve partililer bu duruma tepki gösterdi. Geçenlerde İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Erbay ile Belediye Meclis Üyeleri Ergün Dönmez ve His Şener partiden istifa ettiklerini açıkladılar. Daha sonra atamanın tüzüğe aykırı olduğunu savunan YETERLİ Partisi Edirne Merkez İlçe Eski Lideri Zafer Kaya 100 kişiyle birlikte istifa ederken, Keşan İlçe Başkanı Gökhan Yılmaz görevinden istifa ettiğini açıkladı. İYİ Parti’de geçtiğimiz hafta Edirne’de yaşanan kriz dinmezken, geçtiğimiz günlerde GÜZEL Parti Edirne binasında partililerle bir araya gelen Merkez İlçe Lideri Serpil Balcı Gören, 150 partili ile birlikte istifa ettiğini ve istifaların devam ettiğini belirtti.

“Çalışmıyorlar”

İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Serpil Balcı Gören, “Cesur bir Türk kadını olarak genel başkanı kadın olan YETERLİ Parti’nin yılmaz askeri olmaktan her zaman gurur duydum. Ancak karargâhtaki bazı kirli eller bilmiyor. Edirne’nin nabzını tutarak, üye ve delegelerimizin iradesini hiçe sayarak, il başkanlığı seçimini büyük farkla kaybeden kişinin il başkanı olarak atanmasını sağladılar.İYİ Parti tüzüğünün 26. maddesi şöyle diyor:’ Cumhurbaşkanlığının ölüm, istifa veya parti üyeliğinin kaybı gibi nedenlerle boşalması halinde, yeni başkan, oyu bilinmeyen yönetim kurulu üyeleri arasından yönetim kurulu tarafından seçilir.’ Bu arada demokrasi adına aday adayı seçimini milletvekili adayı haline getiren genel merkezimiz yine demokrasi adına parti tüzüğümüzün 26. maddesini hiçe saymıştır.”

“İYİ Parti üyeliğimden istifa ediyorum”

İYİ Parti Genel Merkezi’nden eli kirli ve cehaletten istifa ettiğini dile getiren Gören, “Ben bu yola her türlü haksızlığa karşı mücadele etmek için çıktım. Bu adaletsiz ortama teslim olursam kendimle çelişmiş olurum. Adalete olan inancıma kimsenin gölge düşürmesine izin vermem.” Bu haksız durum neticesinde Edirne Merkez İlçe Başkanlığı görevimden ve büyük teveccüh ile seçilmek için geldiğim GEZEL Partisi üyeliğimden istifa ediyorum. temsilci. Benimle birlikte tüm yönetim kurulu üyelerim görevlerinden ve parti üyeliklerinden istifa kararı aldılar.” – EDİRNE

haberserdivan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu