Haber

İddia: Galip Aykaç, Tarım Bakanı yapılacaktı

Açıklamalarıyla ölümle tehdit edilen BİM CEO’su Galip Aykaç’ın istifası gündemde. Aykaç, en son 2018 yılında Tarım ve Orman Bakanı olacağı argümanlarıyla gündeme gelmişti.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre Aykaç’la ilgili iddiaları AK Partili bir yönetici yanıtladı. Müdür Aykaç’ın 2018’de Tarım ve Orman Bakanı seçildiğine dair iddialara “Maalesef doğru” dedi.

“Aykaç ismini bir milletvekili mi önerdi?” Soruyu yanıtlayan müdür, “Hayır. Milletvekilleri genelde böyle şeyleri bilmezler. Atandığı zaman kimse bilmez. Galip Aykaç’ın adını yazdıran Topbaş ailesiydi. (BİM sahibi Mustafa Latif Topbaş) market zinciri) Galip Aykaç için BİM ailesinden Cumhurbaşkanı’nın yakın çevresine kadar çok lobi yapıldı.’ ifadelerini kullandı.

Aykaç’ın daha sonra atanmama nedeni hakkında konuşan AK Partili üye, “Patronun başı istemedi. Ancak yerine BİM ailesinden biri geldi. Bekir Pakdemir’dendi. Gerçi kızmıştı. Yanlış hatırlamıyorsam.” , o da BİM’li. Bakarsanız bakan olmadan önce görürsünüz. BİM Yönetim Kurulu üyesiydi. Çok güçlüydüler. Kâr da ediyorlardı” dedi.

AK Parti yöneticisi, “Siz bu kadar yakın bir ilişkiden bahsediyorsunuz. Peki ne oldu?” sorusuna, “Yeni dönemde yatırım yapıyor olabilirler. Ya da bazı talepleri yerine getirilmedi, kendisine kızdılar. Bilmiyorum” yanıtını verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu