Haber

Güney Kore ve Avustralya savunma sanayiindeki iş birliğini geliştirecek

Güney Kore Devlet Lideri Yoon Suk-yeol ve Avustralya Başbakanı Anthony Albanese, Japonya’da düzenlenen G7 Zirvesi kapsamında yaptıkları görüşmede savunma sanayii alanındaki iş birliğini geliştirme konusunda anlaştılar.

Yonhap’ın haberine göre Güney Kore Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Lee Do-woon, iki ülke liderlerinin dönem başkanlığı döneminde ülkenin güneybatısındaki Hiroşima kentinde düzenlenen 2023 G7 Liderler Zirvesi kapsamında bir araya geldiğini belirtti. Japonya ile savunma sanayii alanındaki iş birliğini artırma konusunda mutabık kaldılar.

Lee, iki liderin görüşmesinde, ilişkilerin 2021’de Kapsamlı Stratejik Ortaklık seviyesine ulaşmasından bu yana kat edilen boşluğun ele alındığını belirtti.

G7 Hill 21 Mayıs’ta sona erecek

Japonya Başbakanı Kishida Fumio’nun ev sahipliğinde düzenlenen G7 zirvesine ABD, Fransa, İngiltere, Almanya, Kanada ve İtalya liderleri katılıyor.

Zirveye Avrupa Birliği, Endonezya, Hindistan, Güney Kore, Avustralya, Brezilya, Vietnam başkanları ve uluslararası kuruluşların temsilcileri de davet ediliyor.

G7 Hill, 21 Mayıs’ta sona erecek.

erganihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu