Ekonomi

Fed kriptoda ralli yaptı

Bitcoin, 24 binin üzerine çıkarak Ağustos ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

25 baz puanlık faiz artışının ardından Fed Başkanı Jerome Powell’ın değerlendirmeleri, Fed’in gelecekte daha ılımlı bir para politikası izleyeceğine dair iyimserliği ve buna bağlı olarak risk iştahını artırdı.

Venn Link Partners’ın Kurucusu Cici Lu, “Fed’in gece boyunca güvercin yorumlarının ardından risk iştahı arttıkça kripto para birimleri artıyor” dedi. Son haftalarda kurumsal müşterilerin daha fazla alışveriş yaptığını tespit ettiğini sözlerine ekledi.

Geçen yıl, kripto pazarı, FTX Borsasının çöküşü gibi olayların ardından büyük kayıplarla işaretlendi.

Fund Manager Digital Asset Capital Management’ın kurucu ortağı Richard Galvin, “Kullanım, benimseme ve yenilik, fiyatlandırma ve yatırımcı duyarlılığının yansıttığından çok daha olumlu bir tablo çizmeye devam ediyor” dedi.

Galvin, şubeye özgü faktörlerin daha fazla etkiye sahip olacağını savunarak kripto para biriminin makro görünüme yüksek oranda bağlı kalacağına ikna olmadığını söyledi.

Öte yandan grafik analistleri, Bitcoin rallisinin başarısız olabileceği bölgeler olarak 25.000 dolar civarındaki seviyeleri vurguladı. Fundstrat’ın teknik strateji lideri Mark Newton, potansiyel bir direnç alanı olarak 25.200 doları işaretledi.

Şimdilik, Fed mesajlarından gelen güvercin yorumlar sayesinde sanal varlıklar alt üst olmuş gibi görünürken, Avalanche, Aave, Polygon ve Binance Coin gibi daha küçük tokenler Perşembe gününün en iyi performans gösterenleri arasında ilgi odağında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu