Yaşam

Elnur Ahmadli’nin kalbi depremzedeler için atıyor

BURSA (İGFA) – Azerbaycan’ın gelecek vaat eden ses sanatçısı Elnur Ahmadli, Kahramanmaraş depreminden birkaç saat sonra, kendi ülkesinden sanatçılarla “Depremdeki Ailelere Yardım Kampanyası” başlattı. Elnur Ahmedli; Türkiye-Azerbaycan ortak sinemasının çekimleri için mart ayı öncesi Bursa’ya gelmeye hazırlanırken, Kahramanmaraş’ta yaşanan 7.7 ve 7.6’lık depremin ardından hızla harekete geçerek dayanışma gecesi düzenledi.

Azerbaycan’ın önde gelen müzik plak şirketlerinden biri olan Universal Vorld TV’nin kurucusu Elnur Ahmadli, 40’a yakın sanatçıyla başlattığı kampanyayı domino etkisi göstererek kısa sürede yüzlerce sanatçıya ulaştı.

Elnur Ahmadli, “Acı hepimizin. Bu yıkımı ve acıyı ancak kardeş kardeşe dokunursak çözebiliriz. Bildiğiniz gibi; Kültür başkentlerimiz Şuşa ve Bursa’da geçen bir aşkın perde arkasını anlatan, Türkiye-Azerbaycan ortak yapımı bir sinema projesi için Mart ayında bir dizi temasta bulunmak üzere Bursa’da olacaktım. Ancak; vatanım Türkiye yüzyılın felaketine maruz kaldı. Bugün geldiğim noktaya geldiysem bunu açıkça söylüyorum, bunu Türkiye’ye ve Bursa’ya borçluyum. Sadakat dediğiniz olgu sadece İstanbul’da bir semtin adı değil.

Deprem sonrası neler yapabileceğimizi konuşmak için sanatçı arkadaşlarımızla bir meydana geldik. Yüreğimize düşen bu ateşi söndüremese de acılara merhem olur düşüncesiyle bir kampanya başlatmanın uygun olacağı düşüncesiyle yola çıktık. Toplamda 1.200 civarında yardım malzemesi toplayarak yetkili kurumlara ulaştırarak depremzedelere ulaşmasını sağladık. Hem kendi adıma hem de şirketim adına nakdi yardımı mutlaka AFAD hesaplarına aktardım ve yine aynı hesaplara çok sayıda sanatçı arkadaşımızı aktardık. Biz öz kardeşiz, depremzedeleri kaderlerine terk etmeyeceğiz.” söz konusu.

muratli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu