Haber

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, parti genel başkanlığına adaylığı hakkında açıklama yaptı.

CHP Küme Lideri Özgür Özel, parti genel başkanlığına adaylığıyla ilgili “Gerektiğinde sorumluluk almaktan kaçınmayacağım. Adaylığım yok ama sorumluluk düşerse de kaçmayacağım” dedi.

Özel, TBMM’de açıklama yaptı. Özel, eski CHP Milletvekili Abdüllatif Şener’in birinci tipte CET İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’a, ikinci tipte ise geçersiz oy kullandığına ilişkin açıklamasına ilişkin, “Şener’in açıklamalarını acıyarak ve donarak izledim. Kanımız dondu, demeli Şener, AK Parti’nin sürüklenişini deşifre ettiği dönemde CHP’de kendine yer buldu, hangi CHP’li partide yerini aldıysa, o arkadaşın hakkını aldı ama biz o arkadaşa borçluyuz. bir özür. önce istifa etti “Şener’e oy verenlerden özür dilemekten başka bir şey yok” dedi.

Özel, parti genel başkanlığı adaylığıyla ilgili olarak, “Daha önce de ifade ettim. Doğru karar vermemiz lazım. Bana sordular, ‘Aday olabilirim, fedakarlık yaparım’ dedim. Sayın yetkililerle görüştüm. genel lider.Sorumluluk yok ama sorumluluk düşerse bundan kaçmayacağım” dedi. – ANKARA

haber-soke.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu