Teknoloji

ChatGPT, Stack Overflow’ta Yasaklandı!

Son günlerde herkesin kullanımına açılan ve kullanıcıları şoke eden ‘sohbet robotu’ ChatGPT Aynı zamanda yazılım dünyasını da alt üst etti. Çünkü OpenAI tarafından geliştirilen yapay zeka, standart bir chatbot’un ötesinde sıfırdan bir fikir sunabiliyor ve bu fikri istediğiniz herhangi bir programlama dilinde gerçeğe dönüştürmek için kaynak kodlarını size sunabiliyordu.

Birçok bölümde ‘işimizi kaybettik’ yorumlarına neden olan yapay zeka, bugün büyük bir haberle yeniden gündeme geldi. Yazılım geliştiricilerin ikinci evi StackOverflowChatGPT ile oluşturulan yanıtların süresiz olarak yasaklandığını duyurdu.

ChatGPT ile çok fazla yanıt başlatıldı:

  • ChatGPT’ye JavaScript ile bir hesap makinesi oluştur dedik, bunu adım adım bu şekilde yapabiliriz (Tabi kodlar bununla sınırlı değil).

Stack Overflow, paylaştığı duyuruda yasağın gerekçesini açıkladı. ChatGPT ile oluşturulan yanıt akışını yavaşlatma ” belirtilmiş. Ancak platform, ChatGPT ve benzeri araçların kullanımına ilişkin politikaların topluluk içinde tartışılacağını ve belirleneceğini duyurdu.

ChatGPT’nin yanıtlarının çoğu “yanlış” olarak derecelendirildi:

Stack Overflow, ChatGPT’nin muadilleri hakkında da bazı değerlendirmelerde bulundu. Platform, bot tarafından sağlanan yanıtlara dayanmaktadır. çoğu yanlış stresli. Ancak forumda birçok kişinin, alanında uzmanlığı olmasa da ChatGPT ile soru cevapladığını ve bu nedenle bilgi kirliliği yaşandığını belirtti.

ChatGPT, şimdiye kadar halka sunulan en gelişmiş sohbet robotu olmaya devam ediyor. Bot şimdi ilk gününde 1 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu