Haber

Bu cami teravih namazlarında çocuklarla dolar.

Bu cami teravih namazlarında çocuklarla dolar.

ŞIRNAK – Şırnak’ın Cizre ilçesindeki Hacı Ramazan Acar Camii teravih namazı kılan çocuklarla doldu. Camiye gelen çocuklar Ramazan’ın ilk gününden itibaren teravih namazlarını ilk safta kılarlar.

Şırnak Cizre ilçesine bağlı Cudi Mahallesi’ndeki Hacı Ramazan Acar Mescidi’ne aileleriyle gelen çocuklar, teravih namazını en ön safta kılıyor. Teravih namazından sonra mescide gelen çocuklar, cami imamı eşliğinde Kur’an-ı Kerim okuyor.

Ramazan ayını büyük bir coşkuyla karşılayan çocuklar, rahmet ve mağfiret ayının güzelliğinden faydalanmak için her akşam teravih namazı için camilere akın ediyor.

Duygularını anlatan çocuklar, camiye geldikleri için mutlu olduklarını ifade ettiler.

Cami imamı Hüseyin Yaldız, çocukların Allah’ın dairesine sımsıkı sarıldıklarını kaydederek, “Biz çocuklarımıza namaz alışkanlığı kazandırmak için camiye getiriyoruz. Bazen çeşitli ikramlarda bulunuyoruz. Okuldan sonra erkenden camiye gelen çocuklarımız oluyor. Çocuklarımıza teravih namazı için camiye gelmelerini söyledik, hepsi iftardan sonra geliyor, “Bu haliyle hem camiye hem de namaza alışıyorlar. Namazdan önce vaaz veriyoruz. Torunlarını, çocuklarını getirenler var. Aslında her anne ve baba çocuğunu camiye getirip, namazı ard arda kılsın istiyoruz. Çocuklarımız geleceğimizin gençleridir.”

Dedesiyle camiye gelen Ömer Uca, camiye gelmekten çok memnun olduğunu, dedesiyle camiye gelip namaz kıldığını, namaz kıldığı için camiyi çok sevdiğini söyledi.

Asmin Üzeni, her gün camiye geldiğini belirterek, “Çok mutluyum. İftardan sonra camiye geliyoruz. Önce Kur’an-ı Kerim okuyoruz, sonra teravih kılıyoruz. Çok mutluyum. Biz bu yaşta camiye geldik, camimize geliyoruz, dinimizi öğreniyoruz.”

Mahalle çocukları olarak her akşam camiye geldiklerini belirten Gülistan Yaldız, “Namazlarımızı burada cemaatle kılıyoruz. Teravih namazlarımızı kılıyoruz. Ramazan ayında teravih namazı için camiye geleceğiz. Ramazan, teravih namazına gelerek namaz kılmayı alışkanlık haline getiriyorum, onun adına seviniyorum” dedi.

Ağabeyi ile birlikte camiye gelen Asmin Havva Yılmaz, “Akşam namazından sonra kardeşim ve kuzenimle birlikte camiye geliyoruz. Teravih namazını kılıyoruz, icabet ediyoruz. Camiye geldiğimizde mutlu oluyoruz. . Hep gelmek isteriz. Camimizi çok seviyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu