Haber

Berberlerde ‘tatil mesaisi’ erken başladı

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla müşteri yoğunluğu yaşayan esnafın başında gelen berber ve kuaförler, ihtiyaca cevap verebilmek için gece geç saatlere kadar çalışmaya başladı. Arnavutluk’un Mardin’in Yeşilli ilçesinde 2022 yılında düzenlenen Global Fashion Progress (GFB) Uluslararası Kuaförlük Yarışması’nda Türkiye Milli Takımı’nda şampiyon olan Mardin saç ustası Emrah Bilen’in kuaför salonu, fuara hazırlanan müşterilerle dolup taştı. Bayram, yoğunluk nedeniyle randevu sistemine geçildi.
Her bayram olduğu gibi bu Ramazan Bayramı öncesi de yoğun mesaiye başladıklarını belirten Kuaför Usta Emrah Bilen, uzun bir süre ayakta çalışmaları gerektiğini ancak müşterilerini bayrama sokmak için hünerlerini sergilediklerini söyledi. endişelenmeden şık ve temiz.
İşini çok sevdiğini belirten Bilen, yılda iki kez bu yoğunlukta çalışıyoruz diyor. Her halükarda yoğunluğunuz ve yorgunluğunuz bizi hem maddi hem de manevi olarak mutlu ediyor. Keyifli bir tatil deneyimi yaşamalarında pay sahibi olmaları bizleri mutlu ediyor” dedi.

Her bayramda olduğu gibi bayramdan bir hafta önce de işlerinin ağırlaştığını söyleyen Emrah Bilen, “Bizim mesaimiz bayramdan bir hafta önce başlıyor. Özellikle son üç gün sabahları uyanmak zorunda kalıyoruz. Vatandaşlar bayramdan bir hafta önce mesaiye başlıyor.” Tıraş olmayı genellikle son günlere bırakıyoruz.Bu nedenle son günlerde sabaha kadar çalışmak zorunda kalıyoruz.Muhtemelen yorgunuz uykusuzuz ama işimiz yeterli olduğu için bizi mutlu ediyor. Müşterilerimizi sırada bekletmemek adına randevu sistemi, sıraya giren müşterilerimizin sıra beklemeden hızlı bir şekilde saçlarını kestirmeleri için.Gece geç saatlere kadar açığız.Müşterilerimize kaliteli hizmet verebilmek için gece geç saatlere kadar açığız. ” dedi.
Hijyene önem veriyoruz
Müşterilerimiz için hijyen kurallarına önem verdiklerini vurgulayan Bilen, “Çalışanlarımız temizlik ve hijyen konusunda kesinlikle bilinçlidir. Servis personelimizin temizliğine dikkat ederiz. Berber ve kuaförlerimiz kesinlikle iş kıyafetleri ile hizmet vermeli, el ve tırnakları temiz olmalı, kullandıkları malzemeler sürekli temizlenmeli, hijyen kurallarına uyulmalıdır. Her müşteri için farklı havlu, örtü ve tek kullanımlık ürünler kullanılmalıdır. Vatandaşın sağlığını düşünerek uyguluyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu