Haber

Ayağına lastik dolanan köpeğin yardımına hayvanseverler koştu

Ayağına lastik dolanan köpeğin yardımına hayvanseverler koştu

Hayvanseverlerin uyuz köpeklerine uyuşturucu enjekte edilerek uyutulma anları cep telefonu kamerasıyla kaydedildi

BARTIN – Bartın’da ayağı atık lastik parçalarına dolanan köpeğin yardımına hayvanseverler koştu. Çöplüklerde ve harabe yerlerde bulunan uyuz köpeklerle de ilgilenen hayvanseverlerin, köpeğe iğneyle uyuşturma anları cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Ankara’da bir grup hayvansever, Bartın çöplüğünde yaşayan ve ayakları atık lastik modüllerine dolanan hayvanın imdadına yetişti. Ayağı lastik sarımından dolayı şişip uyuz olan köpeği çöplükte bulan hayvanseverler, hayvanın ayağına dolanan lastiği uyuşturucu iğneyle sakinleştirdikten sonra çözdü. Aralarında bir veterinerin de bulunduğu bir grup hayvansever, köpeği Ankara’ya götürerek tedavi ettirirken, çöplüklerde ve harabe alanlarda bulunan 5 köpeğe daha yardım etti. Hayvanseverlerin köpeğe iğneyle ilaç verdiği anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Köpekleri kucaklarında araçlara taşıyan hayvanseverler, hayvanların başta uyuz olmak üzere hastalıklarını tedavi etti. Hayvanseverlerin sağlıklı köpekleri kısırlaştırıp doğaya saldığı öğrenildi.

erdemlihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu