Haber

Ankara’da depremzede ailenin aracına çöp döküp metalle çizdiler.

Kahramanmaraş’ta yaşanan sarsıntının ardından yaralar sarıldı.

11 ilde etkili olan afet büyük yıkıma ve binlerce can kaybına neden oldu.

Devletin bütün imkânlarının seferber edildiği şehirlerde gıdadan barınmaya kadar her türlü ihtiyaç karşılanmaya başlandı.

Çadırlar ve konteynerler kurulurken, bazı afetzedeler aynı anda farklı illerdeki KYK yurtlarına ve otellere yerleştirildi.

Diğerleri akrabalarının yanına yerleşti.

Park halindeki hasarlı araçlar

Bunlardan biri de Hatay’dan Ankara’ya gelen Mehmet S. ve ailesiydi. Burada yaşayan aile yeni bir hayat kurmaya çalışırken hayatlarının şokunu yaşadı.

Mehmet S.’nin park halindeki 4 otomobilinin üzerindeki poşetlerdeki çöpleri boşaltan kimliği belirsiz kişi, daha sonra metal bir cisimle tırmalayarak kurtuldu.

O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

“Depremden dolayı ailenin psikolojisi çoktan bozuldu”

Araçların sahibi Mehmet S.’nin arkadaşı Deniz Can Pekgöz, kamera görüntülerini izlediklerinde şok geçirdiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

Aile, depremin 3. gününde Hatay’ın Samandağ ilçesinden geldi. Eşlerini ve çocuklarını buraya yerleştirdikten sonra Hatay’a dönerek araçlarını getirdiler. Arabaların üzerine dökülen çöpler. Görüntüleri görünce şok olduk. Burası zincir mağazanın otoparkı, bu işler pek sevilmez. Bu olaydan sonra arkadaşlar Hatay’a dönmek isterler. Ailenin psikolojisi deprem nedeniyle çoktan bozuldu. Burası işlek cadde. Kimse uyarmadı. Olayda 3 araçta hasar meydana geldi. Kimin yaptığını kimse bilmiyor. Bir şikayette bulunmak istedik; ama depremzedeler, ‘Allah katından bulsunlar’ dediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu