Haber

Adana’da Alkollü Sürücüden Ölümlü Kaza: 15 Yıl Hapis Talebi

Adana’da alkollüyken kamyonete çarparak motosiklet sürücüsünün ölümüne, arkasındaki eşinin de ağır yaralanmasına sebep olduğu gerekçesiyle tutuklanan sanık hakkında, istemle dava açıldı. “Taksirle ölüme ve yaralamaya sebebiyet vermek” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

Doktor’da 23 Haziran’da meydana gelen trafik kazasında Murat G’nin (45) ölümü ve eşi Medine G’nin (48) ağır yaralanmasıyla ilgili olarak 24 Haziran’da tutuklanan sürücü Ümit T. hakkında soruşturma başlatıldı. Merkez Çukurova ilçesi Kurttepe Mahallesi’nde Sadık Ahmet Bulvarı. soruşturma tamamlandı.

Savcılık tarafından hazırlanan ve Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Ümit T’nin kullandığı pikapın karşı şeritte seyreden Murat G.’nin kullandığı motosiklete çarptığı belirtildi.

Kazada Murat G’nin hayatını kaybettiği, eşi Medine G’nin ise ağır yaralandığı belirtilen iddianamede, sürücünün birden fazla hukuk ihlali yaptığı ve o sırada 1,50 promil alkollü olduğunun tespit edildiği belirtildi. olayın.

Trafik bilirkişi raporuna göre, “şeride girme”, “şerit izleme ve değiştirme kurallarına uymama” ve “alkollü araç kullanma” nedeniyle meydana gelen kazada Murat G suçsuz, Ümit T ise sorumlu değildi. 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nda belirtildi. İddianamede tamamen kusurlu bulunduğu belirtildi.

İddianamede, sanık Ümit T. hakkında “taksirle ölüme ve yaralamaya sebebiyet verme” suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

Tutuklu sanık Ümit T, Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

digorajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu