Haber

Adalet Bakanı Tunç, CHP liderinin Yargıtay kararına ilişkin sözlerine tepki gösterdi

CHP Lideri Özgür Özel’in Yargıtay’ın Can Atalay hakkındaki kararına ilişkin “Meclis’e darbe girişimidir” sözlerine tepki gösteren Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay kararlarına dayanılarak yapılan değerlendirmelerde” Mahkeme, ‘Meclis’e darbe yapıldı’ gibi açıklamalar yaparak “Bu son derece yanlış ve sorumsuz bir harekettir” dedi.

Bakan Tunç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Türk Ceza Kanunu’nun 312. maddesi uyarınca ‘Cebir ve cebir kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs’ suçundan verilen kesin hüküm kararının ardından, Gezi ayaklanmasına ilişkin, Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay’ın bu cümleye ilişkin kararlarına ilişkin değerlendirmelerde, “‘Meclis’e darbe’ gibi açıklamalar yapmak son derece yanlış ve sorumsuzluktur” dedi.

Tunç, görevine devam ederek, “Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir ve mahkeme kararlarını bahane ederek sokak hareketlerine davet etmenin kimseye faydası olmayacağını ifade etti. Hukuk devletinde sorunların sokakta değil çözüleceğini ifade etti. ancak kanunda öngörülen sistemlerle – ANKARA

karkamishaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu