Haber

Abdülkadir Selvi’den Erdoğan’a konuşan sözler: “Onun duygusal olduğunu düşünmeyin”

Gazeteci Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Selvi, Erdoğan için “Duygusal olduğunu düşünmeyin” dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İsrail-Filistin hattındaki çatışmalara ilişkin açıklamalarını değerlendirdi.

Partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen küme toplantısında İsrail’e yönelik “Hamas terör örgütü değil, topraklarını korumak için mücadele eden bir grup kurtuluş ve mücahittir” gibi ifadeler kullanan Erdoğan, Nazım’dan da alıntı yaptı. Hikmet ve birçok ünlü şair. yaptı.

“Çok üzücüydü. Nasıl olmasın?” Selvi sordu ve şöyle devam etti:

‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duygusal olduğunu düşünmeyin. Gazzeli çocukların vahşice katledilmesi üzerine gözyaşı döktüğüne hiç şüphem yok. Çocukların isimleri öldüklerinde tanınabilmeleri için kollarına yazılıyor. Bu vahşetin ötesinde bir şey var mı? Ama Erdoğan bir devlet adamıdır. Savaşın sona ermesi ve barışın tesisi için önerilerini sıraladı. Öncelikle ateşkes önerdi. Erdoğan, uygar Batı’nın İsrail’e katliamlarını sürdürmesi için sınırsız destek vermesine rağmen ‘Barış’ dedi. (…)’

Tam makale

haber-esenler.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu