Haber

ABD eski Başkan Yardımcısı Mike Pence’in evinde ‘gizli belgeler’ bulundu

YENİ Hükümetin “gizli belgeleri” eski ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in Indiana’daki konutunda bulundu.

2017-2021 yılları arasında Başkan Donald Trump başkanlığında başkan yardımcısı olarak görev yapan Pence’in Indiana’daki evinin aranması sırasında Pence’in avukatı Greg Jacob’ın Ulusal Arşivler ve Kayıtlar İdaresi (NARA) yetkilisi Kate Dillon McClure’a yazdığı mektupta, ” az sayıda “gizli belgenin bulunduğunu” söyledi.

Jacob, ABD Başkanı Joe Biden’ın konutunda ve ofisinde üstü kapalı belgelerin ortaya çıkmasının ardından Pence’in de önlem olarak 16 Ocak’ta konutunun araştırılması için bir avukat tuttuğu bilgisini paylaştı. Avukatın potansiyel olarak “hassas ve gizli” bilgiler içeren birkaç belge bulduğunu belirten Jacob, avukatın bu belgelerin içeriğine bakmadığını ve hemen Ulusal Arşivlerle iletişime geçtiğini belirtti.

“Gizli” olarak etiketlenen belgelerin “yanlışlıkla kutulara konularak” Pence’in genel başkan yardımcılığının son dönemindeki kişisel evine götürülmüş olabileceği bilgisini paylaşan Jacob, eski başkan yardımcısının bu belgelerin varlığından haberi olmadığını kaydetti. onun evinde

Jacob, Pence’in bilinmeyen belgelerin korunmasına büyük önem verdiğini ve bu kapsamda Ulusal Arşivler ile işbirliğine açık olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu